praktická filmová škola založená filmaři

akreditované programy s odbornou praxí

Prague Film Institute je akreditovaná filmová škola v Praze nabízející standardy britského vzdělání a mezinárodní kolektiv. Institut je propojen s českou filmovou produkční společností Three Brothers díky čemuž se úzce zaměřuje na praxi a výuku aktuálních standardů filmového průmyslu. Škola má k dispozici profesionální filmovou technikou, plně vybavené green screen studio, kino a moderně vybavené učebny v centru Prahy. Studium probíhá v angličtině a zahrnuje odbornou praxi na filmových projektech partnerů školy. 

0
hodin natáčení ročně
0
národností aktuálně studuje
0
odborných partnerů
Profesně zaměřené studium

Studijní programy - novinky

U nás se zaměřujeme na praktickou výuku filmové tvorby. V našich kurzech se můžete zaměřit na produkci, režii, kameru, scenáristku nebo post-produkci. Nyní nově také studijní program herectví.

Bakalářský program filmové tvorby


Titul: BcA.
Specializace: kamera, režie, produkce, scenáristika, post-produkce
Forma studia: prezenční
Místo: Praha
Školné a Termíny: „Ceník a termíny“

Jednoletý program filmového herectví


Titul: britský BTEC HNC (vyšší odborné vzdělání)
Forma studia: Prezenční
Místo: Praha 
Školné a termíny:„Ceník a termíny“ 

Naše škola je jedinečná ...

Čím jsme jedineční

Jsme jediná škola ve střední Evropě vyučující tyto velmi žádané specializace, jež jsou v současném filmovém průmyslu již běžné a velmi poptávané.

Dronová kinematografie

Učíme využívání dronů ve filmu. Naučte se filmové techniky dronové kinematografie, získejte licenci pilota dronu a s naším školním dronem si natočte dechberoucí letecké záběry pro svůj profesní showreel.

natáčení podvodních záběrů

Představíme vám svět profesionálního podvodního natáčení. Získáte potápěčský certifikát OWD, naučíte se používat podvodní kamerové vybavení a natočíte jedinečné podvodní záběry.

jak točit akční scény

Učte se od těch nejlepších, jak režírovat a natáčet akční a bojové scény. Zvládněte efektivní koordinaci kaskadérů. Učitel tohoto předmětu je Igor Krištof, prezident České asociace kaskadérů.  

MEZINÁRODNĚ UZNÁVANÁ

AKREDITACE

Studijní programy Prague Film Institutu jsou akreditovány vyšší odbornou britskou kvalifikací BTEC Higher Nationals a Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy jako rekvalifikační kurzy. 

KDE BUDETE STUDOVAT

NAŠE VYBAVENÍ

Sídlíme v Praze 1, samém centru Prahy, v prostorech ze 14. století zrekonstruovaných dle moderních standardů 21. století. Jsme hrdí na naše špičkové vybavení zahrnující prostorný green screen ateliér se světelným parkem, kino, post-produkční studio a nejmodernější technologie ve všech učebnách. V prostorách se navíc nachází naše sbírka filmové techniky, která je v porovnání s ostatními filmařskými školami v Evropě nadstandardní.

 

 

Masterclass přednášky

Učte se od filmových mistrů

Kvalitu a kreativitu vzdělávání na Prague Film Institute zaručuje náš tým oceňovaných profesionálů a zkušených lektorů. 

Dirk Westervelt

Editor

Nancy Bishop

Casting Director

Steve Lichtag

Director, Producer

NAŠE FILMOVÉ PRODUKCE

Prague Film Institute úzce spolupracuje s filmovou produkční společností Three Brothers a dalšími partnery z filmového průmyslu. Naši lektoři i studenti tak pomáhali s mnoha projekty známých Hollywoodských produkcí, které se natáčely v České republice. 

×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× How can I help you?