mezinárodní filmová škola v Praze

FILMOVá a herecká škola založená filmaři

Prague Film Institute je místem, kde se rodí filmoví tvůrci budoucnosti a vášeň pro film snoubí s praxí. Naši školu založili profesionální filmaři před téměř 30 lety a za tu dobu jsme se vyvinuli v dynamickou, prakticky zaměřenou hereckou a filmovou školu, která se věnuje praktické výuce filmové tvorby a herectví a spolupracuje s odbornými partnery z filmového průmyslu v Čechách i zahraničí. 

UČENÍ PRAXÍ "LEARN BY DOING"

Jsme škola upřednostňující praktickou výuku. Získej zkušenosti ze světa filmové tvorby prostřednictvím odborných partnerů, praktických workshopů, MasterClasses  a exkurzí.

Zjisti více

FILMOVÁ HISTORIE ŠKOLY

Založili nás profesionální filmaři před téměř 30 lety a ze spolupráce s Erasmus+ jsme se vyvinuli v jedinečnou filmovou a hereckou školu zaměřenou na praxi.

Zjisti více

BRITSKÁ AKREDITACE

V roce 2019 jsme se získali kvalifikaci od Pearsonu pro výuku vyšších odborných programů zaměřených na praxi, BTEC Higher Nationals.

Zjisti více

FILMOVÉ STÁŽE

U nás si vyzkoušíš své schopnosti v reálném prostředí. Získej pracovní zkušenosti díky stážím na natáčeních celovečerních filmů, TV reklam, dokumentárních filmů a mnohem více. 

Zjisti více
Naše škola je jedinečná ...

Ovládněte filmové a herecké řemeslo

Jsme jediná škola ve střední Evropě vyučující tyto velmi žádané specializace, jež jsou v současném filmovém průmyslu již běžné a velmi poptávané.

Dronová kinematografie

Učíme využívání dronů ve filmu. Naučte se filmové techniky dronové kinematografie, získejte licenci pilota dronu a s naším školním dronem si natočte dechberoucí letecké záběry pro svůj profesní showreel.

natáčení podvodních záběrů

Představíme vám svět profesionálního podvodního natáčení. Získáte potápěčský certifikát OWD, naučíte se používat podvodní kamerové vybavení a natočíte jedinečné podvodní záběry.

jak točit akční scény

Učte se od těch nejlepších, jak režírovat a natáčet akční a bojové scény. Zvládněte efektivní koordinaci kaskadérů. Učitel tohoto předmětu je Igor Krištof, prezident České asociace kaskadérů.  

Skutečné příběhy, reálné zkušenosti

Co říkají naši studenti?

 • Když jsem nastoupil do kurzu, nevěděl jsem nic o praktické stránce natáčení, a v závěru kurzu jsem byl schopný natočit svůj první krátký film. Znalí a nadšení učitelé, přátelská a podporující atmosféra. Doporučuji.

  Guy (Velká Británie)
  8-týdenní kurz
 • Velmi chválím školu za její profesionalitu a excelenci. Škola nabízí příznivé prostředí pro učení a během kurzy jsme měli ty nejlepší učitele, kteří byli skutečně zapálení do předávání znalostí. Prague Film Institutu patří můj velký dík za to, že ze mě udělala lepší filmařku.

  Bukola (Nigérie)
  8-týdenní kurz
 • Rok, který jsem strávila na Prague Film Institutu, byl bezpochyby nejlepším rokem mého života. Posunul mě až na samou hranici mých tvůrčích možností, dal mi nejbližší přátele a naučil mě spoustu věcí. Upevnil mě v poznání, že tohle JE cesta, kterou bych se měla vydat.

  Fathima (Indie)
  1-letý program
 • Na této filmové škole jsem získal mnoho znalostí a zkušeností. Poskytli mi tolik příležitostí setkat se se skvělými filmaři. Úžasní učitelé a mentoři se spoustou zkušeností v oboru. Rozhodně se vyplatí do této školy investovat, pokud se chcete stát filmařem.

  Farrel (Indie)
  1-letý program
 • Díky Prague Film Institutu jsem byla asistentkou produkce na filmu s oscarovým Michaelem Cainem. Nyní díky tomuto kreditu mohu v konkurenčním prostředí mezi dalšími absolventy filmových škol vyniknout.

  Veronica (Polsko)
  Pracovní stáž
 • Praktické zkušenosti, velmi obětaví a talentovaní lidé… učíte se od těch nejlepších v oboru. Ve škole jde především o to, abyste vyrazili do terénu a pracovali s profesionály, a to je jejich zakořeněné přesvědčení, že je to nejlepší způsob, jak se učit. A já s nimi souhlasím 🙂

  Saketh (Indie)
  1-letý program

NAŠE FILMOVÉ PRODUKCE

Prague Film Institute úzce spolupracuje s filmovou produkční společností Three Brothers a dalšími partnery z filmového průmyslu. Naši lektoři i studenti tak pomáhali s mnoha projekty známých Hollywoodských produkcí, které se natáčely v České republice. 

×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× How can I help you?