Film Industry Professional

Externí přednášející & Hosté

Dirk Westervelt

Střihač

Dirk Westervelt pracovat na mnoha různých filmových žánrech včetně akčních filmů, dramat a komedií. Nezávisle na žánru je však jeho hlavním bodem zájmu vždy vyprávění. Poté, co pracoval určitou dobu v kamerovém štábu, přešel Westervelt do střižny při prvních dvou filmech režírovaných F. Gary Grayem, jako asistent střihu na filmu „Pátek“ a jako asistent hlavního střihače na filmu „Vabank„. Pracoval s Georgem Tillmanem Jr. jako asistent hlavního střihače na filmu „Duch rodiny“ a jako hlavní střihač na filmech „Ten nejlepší„, „Rychlejší“ a „The Notorious B.I.G.„. Během svého pobytu a práce v Praze působil jako editor vizuálních efektů na filmech „Blade 2“ a „Hellboy“ režírovaných Guillermem del Torrem. Opakovaně spolupracoval se scenáristou a režisérem Rickem Famuyiwou a byl střihačem na filmu „Cesta do středu Země“ (V 3D) režírovaném Ericem Brevigem. V roce 2014 stříhal film „Noční běžec“ režírovaný Jaume Collet-Serrou. V posledních letech pracoval na filmech „Logan“ režírovaném Jamesem Mangoldem, „Deadpool 2“ režírovaném Davidem Leitchem a „Le Mans ’66“ také režírovaném Jamesem Mangoldem.

 

Kevin Berhardt

Scenárista

Kevin napsal přes 30 různých scénářů, které se dočkali převedení na filmové plátno, od komerčních akčnáků po snímky ocenované filmovými kritiky. Podařilo se mu přilákat nominované i držitele Oscarů, jako jsou Donald Sutherland, Michael Caine, John Lithgow, Nick Nolte, Djimon Hounsou, Christopher Plummer, Sylvester Stallone a Dennis Hopper. Mezi další významné spolupracovníky patří Orlando Bloom, Kevin Bacon, Patrick Swayze, Chris Rock, Michael Shannon, Ben Foster, Roy Scheider, Lesley Ann Warren, Tia Carrere, Michael Biehn, Charlie Sheen, Dolph Lundgren, Peter Weller, Jennifer Beals, Tom Berenger, Daryl Hannah, Amy Smart, Matthew Goode, Til Schweiger a Wesley Snipes. Jeho nejnovější filmem je „Jan Žižka“ který produkoval společně s Viktorem Krištofem. Ve filmu hrají Ben Foster a Michael Caine a režíroval jej Petr Jakl. Mezi jeho nejnovější scénáře patří „Twilight’s last gleaming„, který má hrát Joe Pesci, a adaptace bestselleru z New York Times „Thai Horse“ s Jackie Chanem v hlavní roli. V současné době spolupracuje na novém scénáři s Johnem Cleesem, nominovaným na Oscara.

Nancy Bishop

ŘEDITELKA CASTINGOVÉ AGENTURY

Nancy Bishop je americká castingová ředitelka, která má za sebou kolem 100 mezinárodních projektů a překlenuje propast mezi Evropou a USA. Pracuje střídavě ze svých kanceláří v Praze a Londýně. Je zakládající členkou a bývalou předsedkyní představenstva evropské pobočky CSA (Casting Society of America) a byla nominovaná na cenu Emmy. Nancy vyvinula svou vlastní osvědčenou metodiku ​​konkurzu. Mezi projekty na kterých spolupracovala patří: Mission Impossible – Ghost Protocol, Boratův navázaný telefilm (Borat Subsequent Moviefilm), EuroTrip, Ledová archa (Snowpiercer) a mnoho dalších.

Steve Lichtag

Režisér, Producent

Steve Lichtag je světoznámý dokumentarista a autor vědeckých filmů s mořskou tematikou. Je zakladatelem a prezidentem nadačního fondu CRYSTAL PLANET, zaměřeného na ochranu podvodní flóry a fauny. Úzce spolupracoval s osobnostmi jako Jean-Michel Cousteau, Céline Cousteau, Dr. Samuel Gruber, Dr. Erich Ritter, Andre Hartman, Garry Atkinson a mnoha dalšími. Aktuálně dokončuje celovečerní film „Stingl – Malý velký Okima“ a připravuje další film s pracovním názvem „Finding the Abyss“. Vypráví o lidské touze poznat tajemství hlubin, ale také ukazuje na drancování oceánů člověkem. Steve je členem řady mezinárodních filmových porot a institucí zabývajících se přírodou a její ochranou. V roce 2004 založil mezinárodní filmový festival „Voda Moře Oceány“, jehož je prezidentem.president.

VLADIMÍR PEŠEK

FILMOVÝ VÝTVARNÍK & ARCHITEKT

Vladimír je Ph.D. absolvent Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. Posledních 15 let pracoval na mnoha filmových a divadelních projektech. Mezi jeho filmové tituly patří například: James Bond – Casino Royale, Letopisy Narnie – Princ Kaspian, Mission Impossible IV, Carnival Row a mnoho dalších.

Viktor Krištof

Producent

Viktor vystudoval management komunikace a informační bezpečnosti na Univerzitě obrany v Brně. Poté pracoval jako vyšší důstojník komunikačních a informačních systémů a později byl aktivní v managementu. Absolvoval studijní program Executive MBA na Vysoké škole technické v Brně a Dominikánské univerzitě v Illinois (USA). Během své kariéry pobýval delší dobu v Austrálii a Japonsku. Kromě toho je aktivní v mnoha oblastech kulturního a politického života. Jako vlastník filmové produkční společnosti  Three Brothers se Viktor zaměřuje především na tvorbu filmů s historickým obsahem. Three Brothers spolupracuje s předními dramaturgy a historiky v oboru a využívá vlastní sklad historických rekvizit www.historicalprops.cz (největší svého druhu v Evropě), dílny a studia. Vedle mnoha českých produkcí se Viktor také podílel na produkci celé řady světových a hollywoodských filmů (Dungeons and Dragons, Johanka z Arku, Duna, Nomad, Rytířský příběh, Avalon, Blade II., Děti z Duny, League of Extraordinary Gentleman, Van Helsing, Hellboy, Doom 3, Narnia – Princ Kaspian, Die Papstin, Henry IV, Anonymous, Borgias, Black Death, Pillars of the Earth, World without End, Three Musketeers etc.).

Pius Okaba, MA

Režisér, Kameraman

Pius Okaba je filmový režisér a herec, který v současné době žije v Berlíně v Německu. Během své desetileté kariéry pracoval v různých oblastech pro filmového i televizního průmyslu.

Pius Okaba je absolventem The New York Film Academy (NYFA), kde studoval herectví a je držitelem titulu Master of Arts ve filmové režii na prestižní University of West London. V současné době studuje druhý magisterský titul (MFA) ve filmové tvorbě. Jeho kontroverzní film AYE, uvedený v roce 2019, se těší širokému přijetí v evropském filmovém průmyslu. AYE získal cenu za nejlepší krátký film na festivalu ve Florencii v Itálii a byl nominován a uveden na mezinárodním filmovém festivalu I Will Tell v Londýně, na mezinárodním filmovém festivalu Black Star v Ghaně a na dalších mezinárodních filmových festivalech v JAR a Nigérii. 

Role Pia Okaby jako lovce čarodějnic v českém pohádkovém filmu Princezna Zakletá V Čase (Princezna ztracená v čase) mu vynesla ocenění i na evropském filmovém trhu.

Sasha Isar

SFX Make-up & Vlasový stylista

Sasha je profesionální maskér, kadeřník a tvůrce speciálních efektů. Jeho 27 let zkušeností se promítlo do práce na desítkách filmů, reklam, módních přehlídek, časopisů a hudebních videoklipů. Spolupracoval s mnoha významnými jmény ve filmovém a módním světě. Má také odborné znalosti v oblasti historického líčení a účesů. Sasha pracuje na českých i mezinárodních projektech a mluví čtyřmi jazyky: anglicky, česky, persky a rusky.

Petr Kubík

Režie

Petr je český režisér, DOP a VFX supervizor. Mezi jeho projekty patří oblíbená a mezinárodně oceněná pohádka Princezna zakletá v čase akční, televizní film Ztracená legie hollywoodské produkce Lions Gate) mezinárodní  road movie Černá Hora, který byl distribuován v kinech po Evropě. Jako vypravěč příběhů rád zkoumá sílu představivosti. V současné době se věnuje režii reklam a vývoji nových filmových projektů.

Mgr. Tomas Srovnal

Postproduction Supervisor & Executive Producer

With hundreds of hours of work on shootings and thousands of hours in editing rooms and post-production, Tomas is real professional. During his career he managed and supervised large number of projects and worked with leading Czech directors and cameramen on dozens of films and television series.

During his studies Tomas gained experience with the film industry as a film technician and then gradually moved to his specialisation. Since 2013, he has run successful post-production studio CINEPOST at Barrandov Film Studios. In 2017, CINEPOST combined with another company PFX. Currently in PFX, Tomas is one of partners and also in charge of film and television post-production department.

×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× How can I help you?