1 Year Acting Program

Jednoletý program filmového herectví

Prague Film Institute > Jednoletý program filmového herectví
Uč se od profesionálů

1-letý program filmového herectví

Náš jednoletý kurz Filmového herectví je koncipován se silným důrazem na praktickou výuku, zahrajete si až ve 20 krátkých filmech a scénkách různých stylů, včetně 2 závěrečných filmů festivalových kvalit, které budou vznikat v dílnách našich studentů filmových kurzů. Během kurzu se nejen ponoříte do hlubin filmového herectví, ale kromě klasického herectví nabízíme také speciální kurzy, které Vás dál posunout ve Vaší filmové branži: Výcvik bojových scén, herectví na zeleném plátně, hodiny výslovnosti, taneční příprava, hodiny zpěv. Pod vedením našich zkušených lektorů, proniknete do zákulisí filmového průmyslu. Budete mít příležitost spolupracovat jak s profesionálními režiséry, tak se začínajícími filmaři a utvářet si tak síť kontaktů, ze kterých budete čerpat ve své budoucí herecké kariéře. V rámci našeho kurzu si každý student vytvoří své vlastní profesionální filmové portfolio se svými nejlepšími výkony. Zprostředkujeme Vám kontakt s castingovými agenturami a režiséry. Náš kurz přesahuje výuku čistě hereckého umění, vybaví vás nástroji a znalostmi pro orientaci ve filmovém průmyslu se zaměřením na palčivou otázku: Jak získat práci? Po dokončení vám bude udělen prestižní certifikát – BTEC Level 4 HNC v oblasti múzických umění.

Otevřete svůj herecký potenciál, ovládněte svou profesy a pronikněte do filmového průmyslu.

 

POPIS PROGRAMU

Typ: Praktická výuka

Termíny a školné: viz Ceník

Uzávěrka přihlášek:
Uchazeči mimo EU: 30. září 2023
Uchazeči z ČR a EU: 15. prosince 2023

 Výuka: Po-Pá (přibližně 9 – 17:00) 

Titul: BTEC Level 4 in Performing Arts (Acting for Film)

Studium: prezenční

Jazyk: Angličtina

Studenti: Malé skupiny (10-15 studentů)

CO NABÍZÍME?

BENEFITY KURZU

Učte se od profesionálů

Každý lektor je zároveň i skutečný herec pohybující se ve filmovém průmyslu, připravený sdílet své vědomosti a zkušenosti.

Získej kontakty

U nás na Vás čekají kontakty na castingové agentury, profesionální režiséry a nadějné filmaře, čekající na aspirující herce, které budou moct obsadit do svých příběhů.

Výcvik bojových scén

Filmový svět je plný akčních filmů. Naučíme tě, jak držet střelné zbraně, meče, dýky, aby to vypadalo věrohodně a dostane se ti tréningu základních bojových umění. 

Profesionální portfolio

Z vašich nejlepších výkonů natočených během kurzu si vytvoříte své vlastní profesionální portfolio. To Vám poté velmi pomůže při prosazování se v herecké branži.

Kurzy speciálních schopností

Přízvuky, herectví před zeleným plátnem, improvizace, tanec a hudební produkce. Během studia budete mít možnost se seznámit se všemi těmito schopnostmi.

Jak získat práci?

Nejen, že Vás naučíme hrát, náš kurz se zaměřuje na získání dalších praktických schopností z oboru. Můžete být skvělý herec, ale musíte také vědět, jak získat práci!

Pozvedni svou propagaci

Profesionální portfolio

Na konci každého semestru na každého studenta čeká profesionální portfolio složené z  jeho nejlepších výkonů. Kromě se následné sebepropagace ve filmovém průmyslu tento „showreel“ bude sloužit také k pozorování pokroku studenta během studia. Všechny filmy a scény budou natočeny pomocí špičkového filmového vybavení (podívejte se na seznam), což zajistí, že Vaše portfolio bude mít profesionální vzhled. Jsme odhodláni poskytovat našim studentům ty nejlepší nástroje a zdroje, aby uspěli ve své filmové herecké kariéře.

Studijní osnovy

Kurz Filmového herectví

Níže naleznete přehled našeho učebního plánu. Naše škola klade velký důraz na praktickou výuku, vše pod vedením zkušených a profesionálních herců. Náš program pokrývá nejen základy herectví, ale poskytuje také vzdělání  filmové analýzy. Také nabízíme speciální kurzy v dovednostech, které se Vám ve filmovém průmyslu mohou hodit. 

Vzhledem k tomu, že celé studium probíhá v angličtině i popis učebního plánu necháváme v jazyce výuky. 

ACTING TECHNIGUES FOR FILM

You will delve into various acting techniques, including:

 • method acting
 • improvisation,
 • character development
 • emotional expression

Through practical exercises and scene work, you will develop a versatile acting toolkit.

PHYSICAL ACTING

You will learn many kinds of physical acting, including:

 • pantomime
 • body language
 • scenic movement
 • non-verbal improvisation

VOICE ACTING

Voice acting is one of the most important parts of acting craft.

You will learn:

 • accents
 • dialects
 • character development (colors of your voice)
 • dubbing

SCENE STUDY

Students will have the opportunity to analyze and perform scenes from renowned films, studying the choices made by actors and directors. This analysis helps them understand the intricacies of storytelling, character dynamics, and the collaborative nature of filmmaking.

AUDITION TECHNIGUES

We believe that auditioning is a crucial skill for actors. Our program includes dedicated sessions on audition techniques, helping students prepare for casting calls and present their best selves to industry professionals.

PERSONAL DEVELOPMENT – HOW TO GET A JOB

You will learn how to create the most suitable career plan for you. That includes short term goals, long term goals, and smart targets. Do you struggle with self-presentation? This subject will teach you how to promote yourself, what your contract must include, where you can find the opportunity to get the job, and how to negotiate with production companies, producers and with directors.

ACTION SCENES

Prague is the city with the best-established stunt groups in the world. Basics of martial arts, stunt technigues, and using film props such as guns, swords, daggers are highly required in the movie world. And you can gain all these skills during our Acting for Film course.

OPTIONAL SUBJECTS

Many times directors need to have actor who are able to dance (jazz, ballet, contemporary dance, street dance…) , play the piano or guitar and even singing is often important part of acting craft. You will have the opportunity to choose which of these additional skills you would like to learn.

PODROBNOSTI O PROGRAMU

Povinné vybavení

Všem novým studentům Pražského Filmového institutu doporučujeme, aby si přivezli či zakoupili vlastní:

 • Přenosný externí disk: minimální úložiště 1 TB
 • Notebook: doporučujeme, aby si všichni noví studenti Pražského filmového institutu přinesli vlastní osobní notebooky pro samostudium a vypracování školních úkolů.

Co je zahrnuto

Chápeme, že výběrem studia u nás děláte velký finanční závazek. Chceme se ujistit, že přesně rozumíte tomu, co vaše školné pokryje, když se rozhodnete stát se studentem Pražského filmového institutu.

 • Přednášky, workshopy a kurzy

 • Výukové materiály
 • Kvalifikace BTEC HNC Level 4 v múzických uměních
 • Green-screen a kino místnost přímo v místě studia
 • Profesionální filmová stáž pro nejlepší studenty
 • Exkurze k filmovým partnerům
 • Slevy u našich partnerů

 

Co není zahrnuto

 • Cestovní náklady
 • Poplatky za vízum a zdravotní pojištění
 • Náklady na bydlení a stravu

Praha je však stále levnější než řada dalších evropských měst. Hlavní město České republiky je velmi bezpečné a nabízí vysoký standard v oblasti bydlení i zdravotnictví.

Kvalifikace

Po absolvování ročního kurzu filmového herectví získáte certifikát – BTEC Level 4 HNC v oboru múzických umění.

Kurz filmového herectví

On-line Přihláška

MÁTE NĚJAKÝ DOTAZY?

Ozvěte se Nám

  Antispam control captcha
  ×

  Hello!

  Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

  × How can I help you?