FAQ

Nejčastější dotazy

přihlášky & školné

Musím doložit svou úroveň angličtiny jazykovým certifikátem?

Ne. Jazykový certifikát není nutné dokládat, pro možnost studia na naší škole však musíš být schopný(á) plynule komunikovat v angličtině.

Jak probíhá platba za 1-leté filmové studium?

  • Po podpisu smlouvy o studiu vydáme fakturu na zálohu ve výši 50% školného.
  • Zbývajících 50% školného je splatné nejpozději 6 týdnů před začátkem druhého semestru. 

 

Jak probíhá platba za 2-leté filmové studium?

  • Po podpisu smlouvy o studiu vydáme fakturu na zálohu ve výši 50% školného za první rok studia.
  • Zbývajících 50% školného za první rok studia  je splatné nejpozději 6 týdnů před začátkem druhého semestru prvního roku studia. 
  • 50% školného za druhý rok studia je splatné nejpozději 6 týdnů před začátkem druhého roku studia 
  • Zbývajících 50% školného za druhý rok studia je splatné nejpozději 6 týdnů před začátkem druhého roku studia 

COVID-19

Co se stane s výukou v případě dalšího lockdownu?

Jsme připraveni na další vlny COVID-19 i lockdowny. Máme náhradní učební plán  pro případ nové pandemie, který zahrnuje výuku teoretických předmětu online. Praktická výuka začne okamžitě, jakmile to omezení v průběhu roku umožní.  

studium

Kolik studentů se mnou bude ve třídě v příštím akademickém roce?

Příjem přihlášek ke studiu na příští akademický rok stále probíhá, v tento moment tedy ještě přesně nevíme kolik studentů se přihlásí, splní přijímací požadavky a bude přijato ke studiu. Avšak naše třídy jsou organizovány do skupin maximálně 5-15 studentů a v současné chvíli máme otevřenou v každém ročníku pouze jednu třídu.

Kolik pozornosti bude věnováno mé vybrané specializaci během 1-letého studia filmu?

Důraz na vybranou specializaci je kladen především během praktických cvičení a filmových stáží, kdy dostaneš úkoly a pracovní umístění dle tvého zaměření a zájmu o konkrétní department.  

Současně, naše 1-leté studium filmu pokrývá také obecné základy filmové tvorby, díky kterým porozumíš, jak spolu jednotlivé departmenty spolupracují a jaké jsou zodpovědnosti jednotlivých členů realizačních týmů. Tyto znalosti jsou klíčové pro tvou budoucí úspěšnou kariéru ve filmovém průmyslu. Rozklikni si naše jednoleté programy a dozvěď se více.

Kolik pozornosti bude věnováno mé vybrané specializaci během 2-letého studia filmu?

Během prvního roku studia se naučíš obecným základům filmové tvorby, jak spolu jednotlivé departmenty spolupracují a jaké jsou zodpovědnosti jednotlivých členů realizačních týmů. Tyto znalosti jsou klíčové pro tvou budoucí úspěšnou kariéru ve filmovém průmyslu. 

V druhém roce půjdeš během výuky ve zvolené specializaci hlouběji a získáš pokročilejší nabídky na stáže podle svého zaměření. Budeš tak mít možnost pracovat po boku s profesionálními scénáristy, režiséry, kameramany a/nebo střihači, díky čemuž získáš praktické zkušenosti a kredit do svého profesionálního životopisu.

Poskytujete stipendia na vaše studijní programy?

V současné chvíli bohužel ne, jsme soukromá institute a máme tedy omezené možnosti, jak poskytovat finanční pomoc nebo slevy na školném.  

zprostředkování práce

Pomůže mi Prague Film Institute po skončení studia najít práci ve filmové branži?

Prague Film Institute spolupracuje s profesionální produkční společností Three Brothers Productions. Během studia budete mít možnost stážovat na profesionálních filmových natáčeních a ukázat svou pracovní morálku a dovednosti. Po dokončení tvého studia využíváme našich oborových kontaktů a doporučujeme naše nejlepší studenty, kteří prokázali vynikající dovednosti, profesionálům z oboru a dalším produkčním společnostem po celé České republice, což vám dává velkou šanci na brzké pracovní uplatnění.

V současné době se v České republice připravováno a/nebo natáčeno kolem 160 českých a mezinárodních filmových projektů a Prague Film Institute se postará o to, aby jejich produkcím představil své nejlepší studenty.

Sdílí Prague Film Institute se studenty kontakty na filmový průmysl?

Ano, Prague Film Institute je škola přímo napojená na filmový průmysl. Sdílíme prostory s profesionálními produkčními společnostmi Twin Star Films a Profesionalni Video, a zároveň půjčovnou filmové techniky (v které budou také probíhat tvé hodiny kamerové a další techniky) LS Lumination Pictures
Naši studenti potkají profesionály filmové a televizní tvroby v jejich každodením prostředí. Mimo partnerů umístěných přímo v prostorách školy, Prague Film Institute take spolupracuje s dalšími externími profesionálními partnery. Setkávání s profesionály během studií ti dá velkou šanci získat lukrativní pracovní nabídku ihned po ukončení studia. Více o našich partnerech naleznete zde. 

Dostanu během studia nabídku na pracovní stáž?

Ano, jedna z největších výhod Prague Film Institutu je, že nabízíme všem studentům zapsaným v 1-letých a 2-letých studijních programech, možnost pracovní stáže na profesionálním filmovém natáčení. Více si o plánovaných projektech můžete  přečíst zde

 

OSTATNÍ

Je Prague Film Institute akreditovaná škola?

Ano, Prague Film Institute má britskou akreditaci pro vyšší odborné vzdělávání (ne českou od MŠMT). Naše škola vyučuje vysoce uznávané vyšší odborné britské studijní programy BTEC Higher Nationals a je mezinárodně ověřeným BTEC centrem. Více se o kvalifikaci BTEC Higher Nationals dozvíte na této stránce. 

 

Poskytuje Prague Film Institute ubytování?

Ne, Prague Film Institute neposkytuje pro své studenty ubytování. Avšak nalézt ubytování v Praze je snadné a levnější, pokud hledáte na přímo. Připravili jsme pro vás  seznam poskytovatelů a portálů, kde můžete začít s hledáním. V případě potřeby jsme vám s hledáním připraveni kdykoliv pomoci a poskytnout konzultaci i další podporu. 

 

×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× How can I help you?