Kdo jsme

O nás

praktická škola filmového & tvůrčího umění

Měníme talenty v profesionály

Jsme hrdí na to být školou, která přivádí připravené profesionály pro práci v uměleckém světě. Naši studenti jsou ve srovnání s absolventy tradičních škol výjimečně dobře připraveni na kariéru ve filmovém a kreativním průmyslu.

LEARN BY DOING

V Prague Film Institutu věříme, že člověk se může stát úspěšným umělcem, jen pokud skutečně natáčí filmy a pracuje na projektech. Proto jsou základem našeho vzdělávání praktické workshopy, masterclasses a exkurze u odborných partnerů. Garantujeme možnost stáží a schopní studenti mohou pracovat i na velkých filmových produkcích. Ať už u nás natočíš vlastní krátký film festivalové kvality, nebo budeš pracovat na reálném filmovém setu, získaný kredit a showreel jsou to nejcennější, co si od nás odneseš a pomůže ti v rozjezdu Tvé kariéry.

Kariérní showreel

Na naší škole mají studenti zajímavou příležitost vytvořit si v rámci studia vlastní herecký nebo filmový showreel. Tato praktická zkušenost jim umožňuje předvést svůj talent a dovednosti a vytvořit si cenné portfolio, které jim může otevřít dveře k budoucím kariérním příležitostem ve filmovém a tvůrčím uměleckém průmyslu.

 

akreditované programy

Naše celoroční programy jsou akreditovány britským BTEC Higher Nationals, mezinárodně uznávanou kvalifikací na úrovni 4 a 5, která odpovídá prvnímu a druhému ročníku vysokoškolského studia. Tyto kvalifikace umožňují postup na univerzitu i do zaměstnání. Většina našich programů je navíc akreditována Ministerstvem školství ČR jako rekvalifikační kurzy a mohou být proplaceny úřadem práce.

 

speciální dovednosti

Zaujměte svého budoucího zaměstnavatele jedinečným showreelem, který bude obsahovat speciální dovednosti jako je natáčení pod vodou, filmování s drony a akční scény. Naši studenti herectví mohou v ukázkovém filmu předvést arzenál svých dovedností, jako jsou akcenty, bojové scény a improvizace. V našich hodinách se navíc naučíš, jak se umět prosadit a jak rozvíjet svou kariéru. Vystudovat školu již dnes nestačí, musíš se připravit i na získání práce!

 

slovo od zakladatele

Po dobu osmi let jsem zval studenty z různých filmových škol v rámci programu Erasmus+ na semestrální stáž na natáčení svých velkofilmů. Znovu a znovu mě šokovalo, že nevěděli, do čeho jdou. Přicházeli na plac v bílých teniskách a lehkých kožených bundách ve dnech, kdy jsme natáčeli v chladných, mokrých a blátivých podmínkách. I když studovali film, byli naprosto naivní v tom, jak vypadá skutečná filmařina. Proto jsem se rozhodl rozšířit svou filmovou školu, kde bych mohl studenty připravovat na skutečnou kariéru ve filmovém průmyslu.

Viktor Kristof
Zakladatel školy & Oceňovaný filmový producent 

 

1999

Prague Film Institute byl založen a pořádal programy pro děti a mládež.

2011

Začali jsme přijímat stážisty přes pracovní program Erasmus+.

2019

Získali jsme akreditaci pro výuku britských programů BTEC HN.

2022

Naše kurzy jsou akreditovány MŠMT jako rekvalifikační kurzy. 

2024

Zahajujeme nové programy filmového herectví a audiovizuální tvorby. 

×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× How can I help you?