Jak na to

O přijímacím řízení

Prague Film Institute > O přijímacím řízení

Přijímací řízení

Přijímací řízení na Prague Film Institutu probíhá bez přijímacích zkoušek a podání přihlášky je zdarma. Možnost studia na naší škole nabízíme všem uchazečům, kteří splní vstupní požadavky. Přijímací řízení začíná vyplněním a odesláním elektronické on-line přihlášky  Nejpozději do jednoho týdne se Vám ozveme s výsledkem ohledně přijetí a poté obdržíte smlouvu ke studiu. Po podpisu budete vyzváni k uhrazení zálohy ve výši 50% školného. Přednost je dána těm uchazečům, kteří jako první podepíší smlouvu o studiu a uhradí zálohu, čímž si závazně zarezervují místo ve studijním programu.

Kroky přijímacího řízení

1

Odeslání přihlášky

Vyplňte a odešlete online přihlášku umístěnou na našich webových stránkách.

2

Vyhodnocení

Do 1 týdne od odeslání on-line přihlášky se s vámi spojí zástupce školy s informací, zda splňujete vstupní požadavky ke studiu.

3

Podpis smlouvy o studiu

Následně vám zašleme k podpisu smlouvu o studiu.

4

Úhrada zálohy

Pro závaznou rezervaci místa v kurzu budete vyzváni k úhradě bankovním převode zálohové platby ve výši 50% z ceny školného. U dvouletých kurzů filmové tvorby je záloha 50% z ceny školného za jeden rok.

5

Splátkový kalendář

Zbývající částka školného má splatnost nejpozději 6 týdnů před zahájením studia. V případě dvouletých kurzů jsou splátky školného v druhém roce splatné vždy 6 týdnů před začátkem semestru.

Termíny

Kdy se přihlásit?

Pro studenty z České republiky je uzávěrka přihlášek 1 měsíc před zahájením programu. Doporučujeme však místo zarezervovat dříve, abyste měli jistotu a vyhnuli případnému zaplnění volných kapacit. 

Studijní ProgramUzávěrka přihlášek
Dvouletý kurz filmové tvorby 15. srpna 2022
Jednoletý kurz filmové tvorby15. srpna 2022
Semestrální kurz filmové tvorby15. srpna 2022
Osmitýdenní kurz kamery  31. května 2023
Jak se přihlásit

Dokumenty pro přihlášení

K vaší on-line přihlášce prosím připojte následující povinné dokumenty:

  • Kopii občanského průkazu
  • Životopis (CV)
  • Ukázku vaší kreativní tvorby a/nebo motivační dopis

Máte další dotazy?

Pokud máte více otázek ohledně studia na Prague Film Institutu, prosím neváhejte se na nás obrátit. Možné způsoby, jak nás kontaktovat, naleznete na stránce zde. Srdečně vás také zveme k individuální návštěvě a prohlídce školních prostor se zástupcem školy kdykoliv v dohodnutém termínu. Těšíme se na vás.

× How can I help you?