Představení

Prostory

Profesně zaměřená filmová škola

Prostory

Prague Film Institute je umístěn v centru dění českého filmového průmyslu nedaleko filmových studií Barrandov. Naše škola sdílí budovu s produkčními společnostmi, režiséry a disponuje špičkovou post-produkční technikou a kamerovou technikou. Výuka kamery a zvuku probíhá v plně vybavené půjčovně filmového vybavení využívané profesionálními filmaři umístěné v areálu školy. Stejnou profesionální techniku pak dostanete k dispozici pro natáčení vlastních závěrečných filmů. 

jak to u nás vypadá?

naše prostory

areál školy

Hlavní budova školy se nachází na Praze 5 ve Slivenci, tedy jen kousek od Barrandovského studia. Prague Film Institute sídlí v nové budově, kterou sdílí se společnostmi z filmového průmyslu. Během studia budete moci potkat profesionály a být součástí filmového světa. V naší budově sídlí dvě produkční filmové společnosti, je zde umístěna plně vybavená veřejná půjčovna filmové techniky a dokonce i post-produkční prostory.

PROFESIONÁLNÍ FILMOVÁ TECHNIKA

Půjčovna filmové techniky s kompletním rozsahem služeb a filmovými kamerami, objektivy, gripy, osvětlovací a zvukovou technikou, je umístěná přímo v areálu naší školy. Během hodin kamery budete mít přístup k veškerému vybavení, včetně oblíbených filmových kamer Alexa Mini a Red Monstro. 

post-produkční vybavení

Během studia vám umožníme každodenní přístup na školní výkonné pracovní stanice se softwarem DaVinci a dodatečným úložným prostorem pro projekty až do rozlišení 8K. Na požádání navíc pro post-produkci vašich finálních filmů zprostředkujeme přístup do profesionální střižny vhodné pro projekty jakékoli velikosti a zvukového nahrávacího studia.

učebny

V hlavní budově naší školy je pro teoretickou část výuku k dispozici příjemná učebna vybavená herními křesly zajišťujícími maximální možné pohodlí. Dále je zde barevná A4 tiskárna, reproduktory, data projektor s plátnem a whiteboard. Kromě učebny na hlavní budově Prague Film Institutu na Praze 5 – Slivenci, máme k dispozici ještě další učebnu ve centru Prahy na Starém Městě  a další budovu v areálu Three Brothers v sousední Chuchli.

kreativní místnost

O přestávkách a mimo čas výuky můžete trávit čas ve školní creative room vybavené herní konzolí, plochou TV, lazy bagem a počítačovým vybavením se softwary Da Vinci a Movie Magic. Na stejném patře je pro vás rovněž umístěna malá kuchyňka s kávovarem Delonghi, rychlovarnou konvicíledničkoumikrovlnou troubou, nádobím a vařičem pro ohřev vlastních jídel. 

Terasa

Na střeše naší budovy na Praze 5 ve Slivenci máme k dispozici prostornou a příjemnou terasu, kde můžete během teplých dní relaxovat a trávit čas se svými spolužáky a to buď během přestávek nebo kdykoliv mimo čas výuky. Terasa je přístupná přímo z patra ve kterém je umístěna učebna i kreativní místnost. 

skład historických rekvizit a zbraní

Díky spolupráci s naším hlavním partnerem, českou filmovou produkční  společností Three Brothers Production, mají naši studenti přístup ke skladu historických rekvizit a zbraní, který patří mezi největší svého druhu v Evropě. Pokud si vyberete studium našich jedno a víceletých programů budete mít možnost si zdarma zapůjčit historické kostýmy, zbraně a rekvizity až do hodnoty 50 00 Kč a to i pro své vlastní projekty. 

partneři

Během studia na Prague Film Institutu se dostanete do těsného kontaktu se všemi našimi odbornými partnery. Navštívíte jejich prostory i studia a dozvíte se, jak vypadá každodenní práce v profesionálním filmovém prostředí. Tato zkušenost vám poskytne nejen cenné kontakty na osoby aktivní v oboru, ale zároveň si s nimi můžete domluvit další spolupráci i pro své vlastní budoucí projekty.

jedinečná lokalita pro natáčení

Pro natočení vašeho finálního filmu budete mít k dispozici přístup do venkovního areálu uprostřed lesů o rozloze 40 000 m2 nacházející se v blízké Chuchli. V tomto areálu se rovněž nacházejí podzemní šachty již zaniklého lomu, kde jsou tunely, těžební vozíky i koleje. To vše můžete využít pro procvičování a vytvoření jedinečné atmosféry ve vašich školních projektech a závěrečných filmech.

×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× How can I help you?