Představení

Prostory

LOKALITA ŠKOLY

Naše škola se nachází v srdci historického centra Prahy na Malé Straně. Studentům nabízíme inspirativní prostředí obklopené jedinečnou architekturou, živou kulturní scénou a ikonickými památkami města. Studium v Prague Film Institutu Ti umožní ponořit se do bohaté filmové tradice a zároveň si užít kouzelné krásy jednoho z nejpůvabnějších evropských měst.

green screen studio

V naší škole se nachází moderní, plně vybavené green screen studio s profesionálním osvětlením. Zelené pozadí lze zaměnit za černé a výkonná světla lze přidat z naší sbírky filmového vybavení, která se nachází jen pár metrů odtud v Equipment Room.

cinema room

Naši studenti mají k dispozici soukromé kino. Kinosál nabízí studentům možnost sledovat své projekty na velké obrazovce a získat zpětnou vazbu od lektorů během post-produkce. Naši učitelé (režiséři, střihači i další členové našeho týmu) využívají tuto místnost k provádění hloubkových analýz filmů renomovaných tvůrců. V našem kinosále jsou dvě střihací stanice vybavené nejnovějším softwarem (Adobe Premiere Pro, Pro Tools, Da Vinci Resolve Studio atd.). Obě stanice je navíc možné pro hodiny střihu a zvuku připojit k projektoru.

učebny

Naše moderní učebny jsou plné úžasných technologií a vybavené 98 palcovými televizory s plochou obrazovkou a multifunkčním nábytkem, díky kterému je možné místnosti během chvilky přestavět na volný prostor vhodný pro praktické workshopy.

equipment room

Jednou z největších předností naší školy je opravdu rozsáhlá sbírka profesionálního filmového vybavení. Naše technika je nadstandardní kvality v porovnání o ostatními filmovými školami v Evropě. Naším posláním je připravit studenty na kariéru v globálním filmovém průmyslu, takže učíme na stejném technice, která se používá pro natáčení velkorozpočtových celovečerních filmů, reklam a hudebních videí. Toto vybavení je uloženo v naší menší prosluněné učebně; která se rovněž používá pro výuku scenáristiky a filmové teorie.

kuchyňka

K uskladnění a ohřevu donošených pokrmů je vám k dispozici naše plně vybavená kuchyň s lednicí, mikrovlnnou troubou, kvalitním expresso kávovarem a varnou konvicí. Pokud dáváte přednost stravování venku, rádi doporučíme cenově dostupné možnosti obědů v docházkové vzdálenosti od školy. Kuchyňku můžete využít i během pauzy mezi výukovými hodinami na posezení u kávu nebo čaje. Tato prosluněná místnost bude příjemným místem pro Váš zasloužený odpočinek během školního dne.

relaxační zóna a terasa

Právě na tomto místě se studenti scházejí, když mají chuť na kávu, popovídat si se spolužáky nebo prostě pracovat v příjemném prostředí. Chill out zóna a terasa jsou vybaveny pohodlným nábytkem a stoly.

půjčovna historických rekvizit a zbraní

Díky spolupráci s naším hlavním partnerem, českou filmovou produkční  společností Three Brothers Production, mají naši studenti přístup ke skladu historických rekvizit a zbraní, který patří mezi největší svého druhu v Evropě.

partneři

Během studia na Prague Film Institutu se dostanete do těsného kontaktu se všemi našimi odbornými partnery. Navštívíte jejich prostory i studia a dozvíte se, jak vypadá každodenní práce v profesionálním filmovém prostředí. Tato zkušenost vám poskytne nejen cenné kontakty na osoby aktivní v oboru, ale zároveň si s nimi můžete domluvit další spolupráci i pro své vlastní budoucí projekty.

jedinečná lokalita pro natáčení

Pro natočení vašeho finálního filmu budete mít k dispozici přístup do venkovního areálu uprostřed lesů o rozloze 40 000 m2 nacházející se v blízké Chuchli. V tomto areálu se rovněž nacházejí podzemní šachty již zaniklého lomu, kde jsou tunely, těžební vozíky i koleje. To vše můžete využít pro procvičování a vytvoření jedinečné atmosféry ve vašich školních projektech a závěrečných filmech.

×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× How can I help you?