Profesionálové z oboru

Učitelé filmového herectví

viktor dohstein

Victor Dohlsten

Učitel herectví

Švédský herec Viktor Dohlsten má na svém kontě dlouhý seznam rolí v televizních pořadech jako jsou Carnival Row, Genius, Hanna, A Small Light a Huss. Herectví studoval více než čtyři roky, částečně ve Švédsku, Itálii a České republice. Posledních sedm let působí v Praze a vystupuje s Prague Shakespeare Company.

Během natáčení projektů po celé Evropě a účinkování v mnoha reklamních spotů, televizních pořadech a filmech si Viktor také získal uznání ve své rodné zemi. Již několik let cestuje po Švédsku se čtyřmi svými vlastními show, vystupující na prestižních scénách jako je Göteborgské národní divadlo, Göteborgské operní divadlo, koncertní síň a mnohé další. Viktor je také uznávaným hercovským učitelem a své znalosti a dovednosti předává jak ve Švédsku, tak v České republice.

Marc Cram

Učitel improvizace a práce s hlasem

Marc Cram je zakládajícím členem divadelní společnosti Dad’s Garage Theatre Co. (Atlanta, GA), improvizační skupiny Blood, Love and Rhetoric Improv (Prague, CZ) a The Whammo Players (Tallahassee, FL).

Během své více než 30leté kariéry vystoupil v tisících improvizačních show, stovkách inscenací divadelních her a muzikálů a také v mnoha filmech, televizních pořadech a videohrách. Jako instruktor improvizace učil na desítkách divadel a univerzit po celé Americe, Evropě a na Středním východě, včetně Dad’s Garage Theatre Co., The Courtyard Playhouse (Dubai, UAE), English Lovers (Vídeň, AU), Prague Film School (Praha, CZ), festivalů Improtresk a ZaPatra Improvisation (CZ), Urban Impro (Bukurešť, RO) a Georgia State University (Atlanta, GA). Jeho firemní klienti pro workshopy v oblasti improvizace zahrnovali společnosti Pfizer, UBS Bank Switzerland a Emerson Medical.

Dasha Blahova

Učitel herectví

Dasha získala magisterský titul v divadle v roce 1971 na Akademii umění v Praze. Před rokem 1980 byla Dasha protagonistkou tradičního českého divadla „Husa na provázku“ a aktivně vystupovala ve filmech a televizních seriálech. V roce 1980 režírovala s Národním divadlem ve Freiburgu v Německu a vystupovala v Národním divadle v East Paris. Poté emigrovala do Austrálie z Paříže, kde pokračovala ve své kariéře jako herečka a později také jako režisérka a producentka. Dasha psala a režírovala v Sydney Opera House a dalších divadlech a vyučovala na Sydneyské univerzitě a na Univerzitě Nový Jižní Wales.

V Austrálii získala Dasha ocenění za nejlepší herečku za svou hlavní roli ve filmu „Displaced Persons“ od Luise Nowra na Penquin Awards (místní ekvivalent Oscara v Austrálii) v roce 1986. Je také nominovaná na Australian Film Institute.

Nyní, po návratu do rodné země, učí herectví a režii na FAMU již po dobu 24 let.

Pavlína Červíčková

Učitel tance

Pavlína je profesionální tanečnice a učitelka sídlící v Praze. Absolvovala Pražskou taneční konzervatoř pod vedením Hany Vláčilové a Pavla Ždichynce. Během svých studií vystupovala s Národním divadlem v baletních představeních jako Šípková Růženka, Raymonda, Marné pověsti a Půlčiny; s baletním souborem Severočeského divadla opery a baletu v Ústí nad Labem v Louskáčkovi; a na samostatných večerech na své konzervatoři. Jako profesionální umělkyně choreografovala taneční scény a tančila ve více filmech a televizních pořadech.

Získání magisterského titulu v pedagogice klasického tance na Akademii múzických umění v Praze ji připravilo k poskytování nejlepšího možného výcviku pro mladé herce na Pražském filmovém institutu.

Igor Krištof

PREZIDENT ASOCIACE KASKADÉRŮ V ČR - Učitel akčních scén

Igor je prezidentem ČSFA – České asociace kaskadérů – koordinátor kaskadérů, mistr meče a filmový producent. Je nejmladším z bratrů, kteří založili produkční společnost Three Brothers v roce 1991. V roce 1975 také spoluzaložil skupinu jevištního šermu „Kadeti“.

S Kadety s pomohl dát vzniknout slávě Kaltenbergského rytířského turnaje a s více než 3 000 představeními získal uznání za umění jevištního šermu v celé Evropě, USA a Spojených arabských emirátech. V letech 90-93 samostatně režíroval skupinová představení v Německu a Dánsku. Vytvořil desítky choreografií pro televizní a filmové projekty a jako asistent režie má za sebou více než 60 dokumentárních produkcí, ve většině případů mezinárodních projektů. Od 90. let produkuje také celovečerní filmy a televizní seriály.

×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× How can I help you?