Film Industry Professional

Učitelé

Oceňovaní profesionálové

Master class učitelé

Naši master class učitelé jsou oceňovaní a mezinárodně uznávaní filmoví profesionálové, kteří spolupracují s naší školou a dělí se s našimi studenty během odborných přednášek a workshopů o své cenné pracovní zkušenosti ze světa filmografie. Přispívají tak k vysoké úrovni našich studijních programů a přinášejí do výuky úzké  propojí s aktuálními trendy filmového průmyslu.

Dirk Westervelt

Střihač

Dirk Westervelt pracovat na mnoha různých filmových žánrech včetně akčních filmů, dramat a komedií. Nezávisle na žánru je však jeho hlavním bodem zájmu vždy vyprávění. V počátcích své kariéry si Westervelt vyzkoušel práci u kamery, ale brzy na to se přesunul do střižny, kde spolupracoval s režisérem F. Gary Grayem na jeho černošské komedii Pátek to je den (Friday) a akčním snímku Vabank (Set it off).  Později pracoval pro George Tillmana Jr. na filmech Duch rodiny (Soul Food), Ten nejlepší (Men od Honor), Rychlejší (Faster) a The Notorious B.I.G. (Notorious). Během svého působení v Praze se dále podílel jako VFX editor na filmech Blade 2 a Hellboy. Opakovaně také spolupracoval se spisovatelem a režisérem Rickem Famuyiwaem a střihal film Cesta do středu země (v 3D) od režiséra Erica Breviga. V roce 2014 pracoval na filmu Noční běžec (Run all Night) od Jaume Collet-Serra. V posledních letech strhla filmy jako Logan a Le Mans ’66 od James Mangolda a Deadpool 2 od Davida Leitche.

Nancy Bishop

Ředitelka castingové agentury

Nancy Bishop je americká castingová ředitelka, která má za sebou kolem 100 mezinárodních projektů a překlenuje propast mezi Evropou a USA. Pracuje střídavě ze svých kanceláří v Praze a Londýně. Je zakládající členkou a bývalou předsedkyní představenstva evropské pobočky CSA (Casting Society of America) a byla nominovaná na cenu Emmy. Nancy vyvinula svou vlastní osvědčenou metodiku ​​konkurzu. Mezi projekty na kterých spolupracovala patří: Mission Impossible – Ghost Protocol, Boratův navázaný telefilm (Borat Subsequent Moviefilm), EuroTrip, Ledová archa (Snowpiercer) a mnoho dalších.

Steve Lichtag

Režisér, Producent

Steve Lichtag je světoznámý dokumentarista a autor vědeckých filmů s mořskou tematikou. Je zakladatelem a prezidentem nadačního fondu CRYSTAL PLANET, zaměřeného na ochranu podvodní flóry a fauny. Úzce spolupracoval s osobnostmi jako Jean-Michel Cousteau, Céline Cousteau, Dr. Samuel Gruber, Dr. Erich Ritter, Andre Hartman, Garry Atkinson a mnoha dalšími. Aktuálně dokončuje celovečerní film „Stingl – Malý velký Okima“ a připravuje další film s pracovním názvem „Finding the Abyss“. Vypráví o lidské touze poznat tajemství hlubin, ale také ukazuje na drancování oceánů člověkem. Steve je členem řady mezinárodních filmových porot a institucí zabývajících se přírodou a její ochranou. V roce 2004 založil mezinárodní filmový festival „Voda Moře Oceány“, jehož je prezidentem.

Ing. Viktor Krištof, MBA

Producent

Viktor vystudoval management komunikace a informační bezpečnosti na Univerzitě obrany v Brně. Poté pracoval jako vyšší důstojník komunikačních a informačních systémů a později byl aktivní v managementu. Absolvoval studijní program Executive MBA na Vysoké škole technické v Brně a Dominikánské univerzitě v Illinois (USA). Během své kariéry pobýval delší dobu v Austrálii a Japonsku. Kromě toho je aktivní v mnoha oblastech kulturního a politického života. Jako vlastník filmové produkční společnosti  Three Brothers se Viktor zaměřuje především na tvorbu filmů s historickým obsahem. Three Brothers spolupracuje s předními dramaturgy a historiky v oboru a využívá vlastní sklad historických rekvizit www.historicalprops.cz (největší svého druhu v Evropě), dílny a studia. Vedle mnoha českých produkcí se Viktor také podílel na produkci celé řady světových a hollywoodských filmů (Dungeons and Dragons, Johanka z Arku, Duna, Nomad, Rytířský příběh, Avalon, Blade II., Děti z Duny, League of Extraordinary Gentleman, Van Helsing, Hellboy, Doom 3, Narnia – Princ Kaspian, Die Papstin, Henry IV, Anonymous, Borgias, Black Death, Pillars of the Earth, World without End, Three Musketeers etc.).

Profesionálové filmového průmyslu

třídní učitelé

Zjistěte více o našich profesionálních lektorech, kteří jsou vždy připraveni pomoci našim studentům realizovat jejich nápady a ambice. Všichni naši učitelé jsou aktivními odborníky ve filmovém průmyslu s bohatými pracovními zkušenostmi. Díky jejich vedení a vaší tvrdé práci opustíte Prague Film Institute jako absolvent s teoretickými i praktickými znalostmi, které vám umožní zahájit kariéru ve filmovém průmyslu.

Michael Havas

Director

MICHAEL HAVAS se narodil v Praze roku 1947, Československo však opustil se svými rodiči v roce 1948. Vyrostl na Novém Zélandu, kde v roce 1968 získal titul M.A. v oboru německá a anglická literatura na Univerzitě v Aucklandu. V letech 1969-71 byl díky stipendiu Swiss Federal Scholarship postgraduálním posluchačem na Univerzitě v Zürichu, kde studoval středověkou němčinu a moderní divadlo (Friedrich Duerrenmatt, kterého osobně znal, Max Frisch a Berthold Brecht). V letech 1971-79 studoval na Filmové akademii múzických umění v Praze film a filmovou a televizní produkci. Promoval v roce 1979 s vysokoškolským diplomem v oboru dokumentární filmová tvorba.

Od roku 1972 má Michael Havas na svém kontě více než 60 filmů, na kterých se podílel jako scénárista, režisér či producent. Nejeden z jeho filmů získal mezinárodní ocenění. Pro jeho tvorbu jsou tematicky příznačné prvky jako historický kontext, kulturní dědictví a menšinové kultury. Také produkoval řadu animovaných filmů Jana Švankmajera.

V roce 1993 se M. Havas vrátil do Prahy a založil zde společnost Heart of Europe Media s.r.o. V Praze působí dodnes.

Havas polupracoval s televizními stanicemi jako je BBC Bristol, BBC, Channel 4, Discovery Channel, TV New Zealand, Condor Features Zürich, Metropolitan Museum, New York, Nomad Films International Australia, Česká televize, ARD, ZDF, ORF, Švýcarská televize, MTV Europe, Beyond Films Australia, Ravensburger Film und TV Německo, Koninck International London, Lumen Films Paris etc.

Od roku 2013 až do současností přednáší na Univerzitě v Pardubicích vizuální antropologi a experimentální film.

Vladimír Pešek

Filmový výtvarník & architekt

Vladimír je Ph.D. absolvent Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. Posledních 15 let pracoval na mnoha filmových a divadelních projektech. Mezi jeho filmové tituly patří například: James Bond – Casino Royale, Letopisy Narnie – Princ Kaspian, Mission Impossible IV, Carnival Row a mnoho dalších.

Saimir Bajo

scénárista, režisér, producent

Saimir Bajo je oceňovaný filmař, scenárista, režisér, dramaturg, producent, lektor a vědec. Jeho scénáře a filmové projekty se umístily na řadě prestižních filmových festivalů a soutěží, včetně Berlinale, CineLink, Mezinárodního filmového festivalu v Sarajevu, ALBAScript a Cineuropa, TIFForm a Torino Film Lab, Meeting Poit Vilnius, Záhřeb DOX Pro a Creative Europe. Jeho filmy a dokumenty byly promítány na nejprestižnějších filmových festivalech po celém světě. V poslední době režíroval hraný film Houslista a dokončuje celovečerní dokument: Tomáš Venclova – Formy naděje. Saimir připravuje svůj nový celovečerní film Journey to Awakening, koprodukci České republiky, Albánie, Slovinska a Itálie.

Lukáš Daniel Pařík

Hudební skladatel, Scénárista

Lukáš Daniel Pařík je český hudební skladatel, scénárista a spisovatel. Napsal hudbu, texty, libreto a scénář rockového symfonického muzikálu Král Artuš. Složil jeden z nejúspěšnějších českých soundtracků k filmu Princezna zakletá v čase a je také jedním ze scenáristů. Parik je autorem kreativních konceptů, scénářů a hudby k desítkám reklam a také zkušeným učitelem psaní a hudby (komponování, klavír, kytara, zpěv, teorie).

Pius Okaba, MA

Režie, Kamera

Pius Okaba je filmový režisér a herec, který v současné době žije v Berlíně v Německu. Během své desetileté kariéry pracoval v různých oblastech pro filmového i televizního průmyslu.

Pius Okaba je absolventem The New York Film Academy (NYFA), kde studoval herectví a je držitelem titulu Master of Arts ve filmové režii na prestižní University of West London. V současné době studuje druhý magisterský titul (MFA) ve filmové tvorbě. Jeho kontroverzní film AYE, uvedený v roce 2019, se těší širokému přijetí v evropském filmovém průmyslu. AYE získal cenu za nejlepší krátký film na festivalu ve Florencii v Itálii a byl nominován a uveden na mezinárodním filmovém festivalu I Will Tell v Londýně, na mezinárodním filmovém festivalu Black Star v Ghaně a na dalších mezinárodních filmových festivalech v JAR a Nigérii. 

Role Pia Okaby jako lovce čarodějnic v českém pohádkovém filmu Princezna Zakletá V Čase (Princezna ztracená v čase) mu vynesla ocenění i na evropském filmovém trhu.

Dora Šustić

Scénáristka

Dora Šustić je nezávislá scenáristka a filmová režisérka z Chorvatska. Vystudovala bakalářské studium politologie na univerzitě v Lublani a magisterský titul ve scenáristice na pražské FAMU. Její čtyři krátké hrané filmy byly promítány a oceněny na mezinárodních filmových festivalech, včetně New York Film Festival, Moscow Shorts a Cine Lebu (pro kvalifikaci na Oscara). Její debutový celovečerní film Virgins finančně podpořilo Chorvatské audiovizuální centrum. V současné době pracuje jako spisovatelka, scenáristka nebo překladatelka filmových a televizních projektů, většinou hraných filmů. Kromě filmů píše i prózu.

Ajay Kulkarni

Kameraman

Ajay je nezávislý kameraman se sídlem v Estonsku, České republice a Indii. Spolupracoval s režiséry z celého světa v oblasti hudebních videí, komerčních reklam a oceněných krátkých filmů. Díky svému vzdělání v oboru biotechnologického inženýrství a dalším studiím na filmové škole vynikal ve způsobu vyprávění a jeho schopnosti jej skvěle převést do vizuální formy díky moderní technice. Byl oceněn na různých mezinárodních filmových festivalech, jako jsou LA Film Festival, LV Prasad International Film Festival, Rolling Stones a další.

Igor Krištof

Prezident Asociace kaskadérů v ČR

Igor je prezidentem ČSFA – České asociace kaskadérů – koordinátor kaskadérů, mistr meče a filmový producent. Je nejmladším z bratrů, kteří založili produkční společnost Three Brothers v roce 1991. V roce 1975 také spoluzaložil skupinu jevištního šermu „Kadeti“.

S Kadety s pomohl dát vzniknout slávě Kaltenbergského rytířského turnaje a s více než 3 000 představeními získal uznání za umění jevištního šermu v celé Evropě, USA a Spojených arabských emirátech. V letech 90-93 samostatně režíroval skupinová představení v Německu a Dánsku. Vytvořil desítky choreografií pro televizní a filmové projekty a jako asistent režie má za sebou více než 60 dokumentárních produkcí, ve většině případů mezinárodních projektů. Od 90. let produkuje také celovečerní filmy a televizní seriály.

Oceňovaní profesionálové

Hostující lektoři

Naši hostující lektoři jsou všichni profesionálové z oboru, od kterých se budete mít šanci učit. Většinu z nich budete moci navštívit přímo v jejich pracovních prostorách a zapojit se do jejich každodenního workflow filmové tvorby.

Mgr. Tomáš Srovnal

Vedoucí obrazové Postprodukce & Výkonný producent

Se stovkami hodin práce na natáčení a tisíci hodinami ve střižnách a postprodukci je Tomáš skutečným VFX profesionálem. Během své kariéry řídil a dohlížel na velké množství projektů a spolupracoval s předními českými režiséry a kameramany na desítkách filmů a televizních seriálů. Během studií získal Tomáš zkušenosti s filmovým průmyslem jako filmový technik a poté postupně přešel na svou specializaci. Od roku 2013 vedl úspěšné postprodukční studio Cinepost ve společnosti Barrandov Film Studios. V roce 2017 se Cinepost spojil s další společností PFX. V současné době v PFX je Tomáš jedním z partnerů a také má na starosti oddělení filmové a televizní postprodukce.

Roman Kašparovsky, MA. PhDr.

výkonný producent & vedoucí produkce

Roman Kašparovský je zkušený producent žijící v Praze. Má dva magisterské tituly (angličtina/geografie a filmová a televizní produkce) a titul Ph.D. v českém filmu (z Akademie múzických umění v Praze). Produkoval přes 80 hudebních videí a krátkých filmů, z nichž jeden („This Is Not a Picture“) byl v roce 2004 nominován na Student Academy Award. Produkoval také více než 30 reklam, mimo jiné pro Pringles, Kozel a Coca Cola. Pracoval po boku Timura Bekmambetova na Wanted a byl postprodukčním supervizorem celovečerního filmu Kukuřičný ostrov v roce 2014. Byl řadovým producentem nebo vedoucím produkční jednotky v mnoha filmech a televizních seriálech včetně The Last Visa, The Three Brothers, Mamas & Papas nebo Lidice. Převzal také roli výkonného producenta v celovečerních filmech jako Příběh kmotra, Normální a Gangster Ka. Od roku 2010 učí na FAMU (Filmová a televizní škola Akademie múzických umění v Praze) a Pražské vysoké škole ekonomické (Arts Management). Hovoří plynně česky, slovensky a anglicky a trochu rusky.

Petr Kubík

Režisér

Petr je český režisér, DOP a VFX supervizor. Mezi jeho projekty patří oblíbená a mezinárodně oceněná pohádka Princezna zakletá v čase akční, televizní film Ztracená legie hollywoodské produkce Lions Gate) mezinárodní  road movie Černá Hora, který byl distribuován v kinech po Evropě. Jako vypravěč příběhů rád zkoumá sílu představivosti. V současné době se věnuje režii reklam a vývoji nových filmových projektů.

×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× How can I help you?