Požadavky a dokumenty

VSTUPNÍ PŘEDPOKLADY – Jednoleté studium filmového herectví

Jednoleté studium - filmové herectví

Školné a termíny: viz „Ceník a termíny“

Obecné vstupní předpoklady

Věk: 18 let

Pokud nesplňujete požadavek na minimální věk (při splnění ostatních požadavků), prosím kontaktujte nás. Můžete mít nárok na výjimku.

Angličtina: komunikativní úroveň

Žadatelé, kteří nejsou rodilými mluvčími v angličtině a kteří neabsolvovali poslední dva roky školní docházky v angličtině, musí prokázat znalost v angličtině na úrovni odpovídající rámcům uvedeným níže:

 • Společný evropský referenční rámec (CEFR) úroveň B2
 • PTE51
 • IELTS 5.5 (Reading a Writing musí být na úrovni 5.5)
 • Nebo ekvivalent výše uvedených

Pokud nejste schopni prokázat znalost angličtiny na těchto úrovních žádným certifikátem, vyhrazujeme si právo nezapsat uchazeče ke studiu do té doby, dokud úspěšně nesloží náš test z anglického jazyka.

Sken občanského průkazu

Od uchazečů z ČR a EU akceptujeme občanské průkazy. Uchazeči mimo EU musí podat sken svého cestovního pasu.

Strukturovaný životopis (CV)

Váš životopis by měl obsahovat jméno příjmení, kontaktní údaje, pracovní zkušenosti nebo vaše reference z natáčení videí/filmů, předchozí vzdělání a kvalifikace, klíčové dovednosti.

Sken středoškolského vysvědčení

Požadován pouze v případě, že máte zájem na konci kurzu získat diplom BTEC Level 5 HND. Akceptujeme vysvědčení ze všech oborů středního vzdělávání ukončeného maturitní zkouškou. V případě, že jste studoval(a) střední školu v zahraničí, můžete se prokázat např.:

 • A BTEC Level 3 qualification in Creative Media Production
 • A GCE Advanced Level profile that demonstrates strong performance in a relevant subject or adequate performance in more than one GCE subject.
  This profile is likely to be supported by GCSE grades A* to C (or equivalent), and/or 9 to 4 (or equivalent) in subjects such as maths and English
 • Other related Level 3 qualifications
 • An Access to Higher Education Diploma awarded by an approved further education institution
 • An international equivalent of the above or related work experience
 

Uchazeči z jižní Asie by měli mít 12 dokončených tříd, aby byli způsobilí pro studium tohoto programu. Pokud takový doklad nemůžete doložit, program můžete i přesto studovat, ale místo britského diplomu BTEC HND obdržíte certifikát Prague Film Institutu.

Self-Tape s představením

Délka od 30 sekund do 1 minuty. Přijímáme i self-tapes natočené na mobilní telefon, prosím pouze horizontálně. Řekni nám ve videu něco o sobě a svých zkušenostech.

Záznam hereckého výkonu / monolog

Zašli nám nahrávku Tvého hereckého výkonu. Maximální délka je do 5 minut. Může to být záznam Tvého vystoupení nebo zahrání jakékoliv scény z oblíbeného filmu nebo seriálu.

 

Motivační dopis

Rozsah 1-2 normostrany (250-500 slov). Obsah by měl být zaměřen na to, proč chcete studovat filmové herectví a proč právě na naší škole.

Pohovor

Pokud splníš vstupní požadavky, dostaneš se do užšího výběru k pohovoru (osobně i on-line dle domluvy), jehož cílem bude posoudit Tvou motivaci, zájem o filmovou tvorbu a studijní očekávání.

×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× How can I help you?