Uč se od profesionálů z filmového průmyslu

Připojte se k nám na naše dny otevřených dveří plné poutavých workshopů, praktické výuky a objevování pod taktovkou profesionálních filmařů v prostorách naší školy v Praze na Malé Straně. Cílem naší školy je poskytovat začínajícím filmařům dovednosti, znalosti a profesní vazby, které jsou nepostradatelné k úspěchu ve světě audiovizuální tvorby.

Objev svět profesionálního filmu

Je nám potěšením představit naše bezplatné vzdělávací workshopy pro širokou veřejnost, vhodné pro začátečníky i pokročilé. Akce probíhá v angličtině a nabízí celodenní program ve formě interaktivních masterclass a filmových seminářů, a nabídne možnosti vyhrát slevu na školné nebo kurz zdarma. Pod vedením profesionálních filmařů, tutorů Prague Film Institutu, získáš zkušenosti s prací na filmovém place, seznámíš se s dalšími nadšenými filmaři a herci, a získané kontakty můžeš využít například při práci na nových projektech.

Všechny semináře jsou dostupné i online prostřednictvím živého přenosu. Při registraci si můžeš vybrat, zda dorazíš osobně nebo se připojíš online a které prezentace chceš navštívit – můžeš si tak vybrat všechny nebo jen ty, které Tě zajímají.

 

 

Představujeme naše učitele

Viktor Krištof | Filmový producent

Viktor se vedle mnoha oceněných mezinárodních produkcí také podílel na koprodukci celé řady hollywoodských filmů (Blade II, Liga mimořádných gentlemanů, Van Helsing, Hellboy, Narnia – Princ Kaspian, Tři mušketýři, Duna, Rytířský příběh, Avalon, atd.). Pracoval jako Line Producer na nejdražším českém filmu ‚Jan Žižka‘, a je také zakladatelem naší školy.

Marc Cram | Hlasové techniky a improvizační dovednosti

Marc je zakládajícím členem několika divadel a může se pyšnit kariérou trvající přes 30 let. Vystoupil v tisících improvizačních představeních, stovkách divadelních her a muzikálů a řadě filmů, televizních pořadů a počítačových her. Je zkušeným instruktorem improvizace a vyučoval na divadlech a univerzitách po celé Americe, Evropě a Středním východě.

Mihir Kulkarni | Kameraman

Mihir pochází z Indie a v současné době žije v Praze. Jeho nedávné projekty získaly mezinárodní uznání a ocenění na Rome Film Festival, Cannes World Film Festival, Madrid Short Film Festival a mnoha dalších.

robin kasparik

Robin Kašpařík | Režie

Filmová adaptace povídky „Jsem Brána“ od Stephena Kinga, režírovaná Robinem, získala Grand Jury Prize na Nashville Film Festival v roce 2017 a byla prezentována na prestižním žánrovém festivalu Sitges. Robin také pracoval na několika koprodukčních filmových natáčeních v Praze pro Netflix a HBO+.

george cremaschi

George Cremaschi | Skladatel a designér zvuku

Během třiceti let jako hudební skladatel a interpret spolupracoval George s hudebníky, tanečníky, choreografy, filmaři a spisovateli. Jako zakladatel Prague Improvisation Orchestra pracuje s dirigovanou i volnou improvizací a grafickými partiturami.

viktor dohstein

Viktor Dohlstein | Herec

Švédský herec Viktor spolupracuje s Prague Shakespeare Company při natáčení široké škály reklam, televizních pořadů a filmů po celé Evropě. Zahrál si například v seriálu Carnival Row po Netflixu. Zároveň také mnoho let vystupuje po Švédsku s čtyřmi vlastními autorskými divadelními představeními. 

Marek Matoušek | Scénárista

Marek Matoušek je česko-americký filmař s dvacetiletou praxí v průmyslu, který se věnuje psaní scénářů, režii a výuce. Jeho portfolio zahrnuje filmy jako „Vánoční příběh“, seriál „Táta v nesnázích“, několik dokumentárních filmů, krátkých filmů, hudebních videoklipů a reklam. Jeho různorodé zkušenosti zdůrazňují jeho všestranné dovednosti v vyprávění příběhů a režii. Marek využívá své zkušenosti k mentorování další generace filmařů, zaměřuje se přito

Michael Havas | Documentarista

Michael je oceňovaný česko-novozélandský režisér a dokumentarista. Od roku 1972 napsal, režíroval a produkoval přes 60 filmů, mnohé z nich získaly mezinárodní ocenění. Pracoval pro řadu televizních sítí a organizací, jako je BBC Bristol, Channel 4, The Discovery Channel, Novozélandská televize, Česká televize, ARD, ZDF, Swiss TV, MTV Europe, Ravensburger Film and TV Germany, Koninck International London, Lumen Films Paris, Max Planck Society a Amnesty International.

Varvara Šatunova | Video Editorka

Varvara Šatunova je filmová střihačka a filmařka pracující s různými médii. Absolvovala FAMU v Praze obor střihu a Masarykovu univerzitu v Brně ve studiích filmu. Její zaměření zahrnuje dokumentární, hraný a experimentální film. Jako pedagožka Varvara zdůrazňuje důležitost silné filmové řeči a audiovizuálního vyprávění.

Nicolas Bordier | Kameraman

Nicolas pracoval více než 10 let jako asistent kamery na mezinárodních projektech jako Overdrive, Knightfall, Carnival Row a více než 200 reklamách. Jeho nedávné projekty byly oceněny na mezinárodních festivalech v Nashville, Hollyshorts, Sitges, Girona, Londýně, Kolkatě a mnoha dalších. V roce 2006 absolvoval ENSAV Národní filmovou školu (Toulouse).

PROGRAM WORKSHOPU

1

From Idea to Cinemas & Netflix Distribution: How to Create a Successful Film?

09:30 - 10:20 am

Učitel: Viktor Krištof 
Vhodné: od začátečníků pro pokročilé

Co se dozvíš v této MasterClass?

 • Jaké typy producentů existují?
 • Jak najít úspěšný nápad
 • Typy distribuce
 • Prvky úspěšného filmu
2

Presentation of Docu-Expedition in Kenya

10:20 - 10:50 am

Prezentuje: Michael Havas, Petro Teka
Vhodné: od začátečníků pro pokročilé

Představení připravovaného projektu oceňovaného režiséra Michaela Havase (BBC, The Discovery Channel, ČT, MTV Europe atd.) a našeho absolventa Petrose Teka. Možnost pro účastníky do zapojení na projektu.

3

No Script - No Film!

11:00 - 11:50 AM

Učitel: Marek Matoušek 
Vhodné: od začátečníků pro pokročilé

 • Postava – kdo?
 • Cíl – co chtějí/potřebují?
 • Překážky – co jim brání dosáhnout svého cíle a tím vytváří děj?
 • Téma – o čem opravdu je příběh?

 

4

Act now! – Rapid Film Acting Workshop

12:00 - 12:50 PM

Učitel: Victor Dohlstein
Vhodné: od začátečníků pro pokročilé

Ponoř se do světa herectví během tohoto praktického workshopu. Zaměřím se na: 

 • Fyzičnost & pohyb
 • Vývoj postavy
 • Výrazový projev v herectví
 • Příprava na casting
 • Naučit se těšit se z procesu
5

Improvisation for the Actor 

1:00 - 2:00 PM

Učitel: Marc Cram
Vhodné: Od začátečníků pro pokročilé

Improvizátor je herec, režisér i scénograf. Workshop se zaměří na rozvoj postav, status, spontaneitu a vyprávění příběhů. Během workshopu si prohloubíš své herecké dovednosti zábavným a vtipným způsobem. Získané nástroje improvizace Ti mohou pomoci nejen ve vaší herecké kariéře, ale také v každodenním životě.

Obědová pauza

2:00 - 3:00 Pm
6

Camera & Lighting: Filmmaking Equipment or Different Lighting Techniques

3:00 - 3:50 PM

Učitel: Mihir Kulkarni / Nicolas Bordier (2. června)
Vhodné: Začátečníci, středně pokročilí

S učitelem kamery jako průvodcem si prohlédnete naši filmovou techniku; uvidíš, jak vypadají moderní kamery, světla a zařízení pro nahrávání zvuku.

 

7

Essential Elements of Film Sound

4:00 - 4:50 PM

Učitel: George Cremaschi
Vhodné: Začátečníci, středně pokročilí

Během tohoto workshopu se naučíte:

 • Jak identifikovat základní prvky produkce zvuku ve filmu
 • Jak implementovat zvukové nápady do konceptu a přípravy filmů
 • Důležitost, aby režiséři a scenáristé plně chápali roli zvuku
 • Zvláštní důraz na použití zvuku ve filmech s malým rozpočtem
8

It‘s Time to Film!

5:00 - 7:00 PM

Učitelé: Robin Kasparik, George Cremaschi, Mihir Kulkarni, Varvara Satunova
Vhodné: začátečníci

Během tohoto jedinečného workshopu navrženého Prague Film Institutem Ti nabídneme vyzkoušet různé pozice ve filmovém průmyslu, jako například:

 • Herec/ka
 • Režisér/ka
 • Kameraman/ka
 • Zvukař/ka
 • První asistent kameramana (klapka)

…a natočíš a sestříháš si svou první filmovou scénu!

Přihlaš se nyní zdarma na naše dny otevřených dveří!

Těšíme se na setkání.

  1. Which workshop will you be attending?
  2. Which masterclass(es) will you be attending? You can choose one or more. All times are in Central European Time (UTC+1)* 09:30 - 10:20am (From Idea to Cinema & Netflix Distribution)10:20 - 10:50am (Presentation of Docu-Expedition in Kenya)11:00 - 11:50am (No Script - No Film!)12:00 - 12:50am (Act now! – Rapid Film Acting Workshop)1:00 - 2:00pm (Improvisation for the Actor)3:00 - 3:50pm (Camera & Lighting)4:00 - 4:50pm (Essential Elements of Film Sound)5:00 - 7:00pm (It‘s Time to Film!)
  Antispam control captcha

  Máš otázky ohledně dní otevřených dveří nebo filmové školy?

  Kontaktuj nás na Prague Film Institutu, pokud máš jakékoliv otázky. Těšíme se na Tvou zprávu!

  Chceš se o nás dozvědět více, ale nemůžeš dorazit do školy v Praze?

  Podívej se na naše online informační schůzky.

   

  ×

  Hello!

  Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

  × How can I help you?